Fujitsu Hungary

A hiperkonvergencia sokféle módon megvalósítható, de vajon melyik számomra a legmegfelelőbb?

2019. június 19. - Fujitsu Hungary

Gernot Fels, a Fujitsu integrált rendszerekért felelős termékmarketing igazgatójának gondolatai a hiperkonvergens infrastruktúráról.ó

ke_p_hiperkonvergens.jpg

Szeretem a munkámat. Az IT világában mostanában a legfelkapottabb témák közé tartozó integrált rendszerekért felelek.

Az ügyfelek, az értékesítési vezetők és a műszaki kollégák is gyakran kérdezik tőlem: „Melyik hiperkonvergens infrastruktúrát javaslod?”

Jó kérdés. A hiperkonvergens infrastruktúrák csillaga felívelőben van az adatközponti alkalmazás terén. Egyre többféle technológia elérhető, és ha valaki szeretne valami újat bevezetni, természetes, hogy szeretné jól csinálni.

A Nutanix a hiperkonvergens technológia úttörője volt. Kezdettől fogva erre a területre összpontosított, és meggyőzően demonstrálta az architektúra előnyeit például a virtuális asztali infrastruktúra (VDI) területén.

Ez lenyűgözte a piac vezető virtualizációs szállítóit, köztük a VMware-t és a Microsoftot, akik szoftveralapú tárolókkal egészítették ki meglévő kínálatukat. Azóta ezek a cégek megfelelő alapot tudnak biztosítani számos hiperkonvergens infrastruktúrához.

Ezzel egyidőben az is kiderült, hogy a hiperkonvergens architektúrákat jóval több területen lehet hasznosítani, mint ahogy ezt korábban gondolták. Ma már jó úton halad afelé, hogy teljesen általános célok kiszolgálására is alkalmas legyen.

Hogy mi a válasz a kiinduló kérdésre? Mit válasszanak azok, akik most indulnak el a hiperkonvergencia útján?

Ahogy a technológiai döntéseknél általában, itt sincs egyetlen helyes válasz.

A műszaki részletek szintjén a fent említett technológiák kissé eltérnek egymástól. Hasonlóképpen maximális klaszterméretük és használatuk egyszerűsége is különbözik.

Figyelembe kell venni a meglévő környezetet, a szervezeten belül elérhető szaktudást és a licencfeltételeket is. És végül, az ideális döntés attól is függ, hogy az eltérő részletek és egyéb szempontok közül melyek a legfontosabbak az adott használati forgatókönyvnél, és melyik megoldás kínálja a konkrét esetben a legnagyobb értéket.

Digitális „co-creation” szemlélete jegyében a Fujitsu elkötelezetten segít ügyfeleinknek kiválasztani az adott környezetben legmegfelelőbb technológiát. Bármilyen követelményről is legyen szó, a PRIMFLEX kínálatból szállítani tudjuk az igényeknek megfelelő, tökéletes hiperkonvergens rendszert.

Ha a VMware az alaptechnológia, amit talán már széles körben használnak, és a szükséges szakértelem is rendelkezésre áll a szervezetben, a PRIMEFLEX for VMware vSAN vagy a PRIMEFLEX for VMware Cloud Foundation integrált rendszert érdemes választani.

Utóbbi komplett szoftveralapú adatközpont-megoldás. Tartalmazza a hálózatvirtualizációt és az egységes felügyeletet az adatközpont összes erőforrásához, az automatikus erőforráskiosztást, a monitorozást, a működés szabályokon alapuló összehangolását és az életcikluskezelést. Kulcsrakészen szállítjuk, órákon belül üzembe állítható.

Ha a vállalat a Microsoft technológiáját tartja a legjobbnak, a PRIMEFLEX for Microsoft Azure Stack HCI rendszert ajánljuk.

És ha ezek közül egyik sem cél, vagy a használat egyszerűsége a fő szempont, érdemes közelebbről megismerkedni újonnan bevezetett Nutanix Enterprise Cloud on PRIMERGY integrált rendszerünkkel.

Valamennyi hiperkonvergens infrastruktúrarendszerünk kiváló kiindulópont a hibrid IT-működés megvalósításához.

Bár nincs egyértelmű válaszom az ajánlott konkrét hiperkonvergens technológiára, abban egészen biztos vagyok, hogy a hiperkonvergens infrastruktúra egészét tekintve a PRIMEFLEX a megoldás.

A PRIMEFLEX maximális döntési szabadságot és minden alkotóelemet biztosít ahhoz, hogy ügyfeleink a legjobbat hozzák ki saját használati forgatókönyvükből.

További információ webhelyünk PRIMEFLEX menüjében.

Fujitsu Magyarország

A bejegyzés trackback címe:

https://fujitsuhungary.blog.hu/api/trackback/id/tr6914903082

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása