Fujitsu Hungary

Itt az új generációs ETERNUS CS8000: nagyobb skálázhatóság, kevesebb költség

2018. május 23. - Fujitsu Hungary

Megjelent az ETERNUS CS8000 mentési és archiválási platformja kifejezetten mainframe-ekhez és fejlett nyílt rendszerkörnyezetekhez készült, legújabb verziója. A 7. generációs rendszer nagyobb skálázhatóságot és több front-end processzornode-ot biztosít, továbbá támogatja az SSD-meghajtók használatát belső lemezes tárolóként. Az adatbiztonsági infrastruktúra így megvalósítható konszolidációja jelentős TCO-megtakarítást kínál.Bár az adatok minden piaci szegmensben fontos szerepet játszanak, bizonyos szervezeteknél egyesen központi szerepet töltenek be a működésben – például tőzsdéken, pénzügyi szolgáltatócégeknél, biztosítótársaságoknál, légiforgalmi irányító központoknál. Ezek a szervezetek rendelkeznek a legszigorúbb adatvédelmi követelményekkel, és a fontos adatokat többnyire telephelyükön tárolják. A Fujitsu ETERNUS CS8000 zászlóshajója a maga nemében egyedülállóan sokoldalú megoldás1, amelynek használói az igények változásával optimalizálhatják rendszerüket, és konszolidálhatják a mainframe-ek és a nyílt rendszerek mentési és archiválási folyamatait. Az adminisztrációs idő és az infrastruktúra terén elért megtakarítás akár 40%-os költségcsökkenést is eredményezhet a felhasználó szervezet számára.

A 7. generációs ETERNUS CS8000 kapacitása egyedülálló módon 14 terabájtról akár 60 petabájt fölé – azaz több mint 400 000 százalékkal – skálázható. Teljesítménye szintén óránként 8 terabájtról egészen 150 terabájtig növelhető – ami 1800 százalékos skálázhatóságot jelent a tényleges adatátvitel és a visszaállás során. A Fujitsu ezenkívül a belső processzornode-ok számát és a belső szoftver rugalmasságát is bővítette – az ETERNUS CS8000 front-end processzornode-jainak száma így 10 helyett már 22. Ez az elérhető virtuális szalagmeghajtók számát is növeli, a már eddig is piacvezető 2540-ről mintegy 5208-ra. Így jóval több adatfolyam futhat párhuzamosan, ami nagymértékben lerövidíti a mentési időt.

 31264_eternus_cs8000_dynamic_view.jpg

 

Az ETERNUS CS8000 már az SSD-ket is támogatja – javítva ezzel az opcionális deduplikációs folyamatok teljesítményét, és bővítve a mainframe-környezetekben elérhető előnyök körét. A hosszú távú adattárolás költséghatékony módon megoldható az ETERNUS CS8000 backend szalagjain, az automatikus adatéletciklus-kezelés által nyújtott teljes körű felügyelettel, miközben az SSD-k a mainframe folyamatok kiszolgálására használhatók a rendszer mentési célú tárolóin. Ez még vonzóbb megoldássá teszi a platformot a mainframe-ek mentési műveleteihez, akár kisebb környezetekben is.

Az adatéletciklus-kezelés az életciklus minden szakaszában automatizálja az adatok kezelését, kiiktatva ezzel az emberi hiba kockázatát. Az adatok folyamatos rendelkezésre állását is garantálja, hiszen pl. az összes szalagot rendszeresen ellenőrzi az adathordozó állagromlása szempontjából, és szükség esetén automatikusan új másolatokat készít. A még magasabb szintű rendelkezésre állást nyújtó osztott konfigurációnál egyazon ETERNUS CS8000 rendszer megosztva támogathat két külön földrajzi helyszínt, szinkron gyorsítótár-tükrözéssel. A több lemezes és szalagos másolatok kezelésének képességével kiegészítve ez az elrendezés kiiktatja az egyszeres meghibásodási pontokat, és az elérhető legmegbízhatóbb mentési és archiválási megoldást biztosítja a mainframe-ek vagy a nyílt rendszerkörnyezetek kritikus adatainak védelmére.

 

Miért érdemes a Fujitsu CS8000-et választani?

Itt megtalálja az érveket:

http://www.fujitsu.com/global/products/computing/storage/data-protection/

(angol nylevű anyag)

 

A Fujitsu ETERNUS CS8000 a világon mindenütt megvásárolható közvetlenül a Fujitsutól. Ára rendszerkonfigurációtól függően változik.

 

A bejegyzés trackback címe:

https://fujitsuhungary.blog.hu/api/trackback/id/tr1513994968

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Géza Szalai FB 2018.05.23. 13:58:17

Nagyon komoly számok ezek, főleg egy asztali PC előtt üldögélve :D

Géza Szalai FB 2018.05.23. 13:59:06

Nagyon komoly számok ezek, főleg egy asztali PC előtt üldögélve :D

Béres Péter 2018.05.23. 19:57:03

Ebben milyen memóriatitkosítás van?

Béres Péter 2018.05.23. 20:13:52

Géza Szalai: Meghiszem azt, de sok VM-mel ebből is kifuthatsz. :(
süti beállítások módosítása